به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

ویزای تجاری اسپانیا

ویزای تجاری اسپانیا

یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهانی در عرصه ی تجارت و تولید مواد اولیه، کشور اسپانیا می باشد. از این رو بسیاری از افراد در سراسر جهان نسبت به اخذ ویزای تجاری اسپانیا اقدام می کنند و تاجران ایرانی نیز هر ساله برای گسترش کسب و کار خود به این کشور سفر می کنند. ما در این مقاله سعی کرده ایم در مورد ویزای تجاری اسپانیا توضیحات لازم را بیان کنیم.

ویزای تجاری اسپانیا

ویزای تجاری اسپانیا

اقلیم کشور اسپانیا

چنانچه قرار است نسبت به اخذ ویزای تجاری اسپانیا اقدام کنید، بد نیست که کمی ار شرایط جوی و اقلیمی این کشور آگاهی به دست آورید. ضروری است که بدانید تابستان های قسمتی از این کشور گرم و خشک بوده و شمال اسپانیا برخلاف اقلیم مدیترانه ای، دارای زمستان ها و تابستان های تحت تأثیر اقیانوس بوده و هیچ فصل خشکی ندارد. از این رو بهتر است در هنگام مسافرت به این کشور توجه داشته باشید که می خواهید به کدام شهر آن بروید و با توجه به آب و هوای آن لباس و پوشاک خود را انتخاب کنیم. از نظر فرهنگی این کشور کاملاً غربی بوده و مذهب بیشتر آن ها کاتولیک می باشد.

اقلیم کشور اسپانیا

اقلیم کشور اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

در واقع ویزا یا روادید، سند یا مدرکی می باشد که به افراد اجازه ی ورود به مقصد خاصی را می دهد. داشتن این سند برای سفر به کشورهای خارجی الزامی می باشد. از این رو افرادی که می خواهند به کشورهایی نظیر اسپانیا سفر کنند، چند روز قبل از سفر باید به دنبال تهیه ی این مدرک باشند. ویزای اسپانیا دارای انواع مختلفی است؛ به عنوان مثال دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند برای ادامه تحصیل به اسپانیا بروند باید ویزای تحصیلی تهیه کرده و تجار نیز باید ویزای تجاری اسپانیا را اخذ کنند. انواع دیگر این ویزاها شامل ویزای درمانی، پزشکی، کاری، گردشگری و توریستی و …. می باشد که برای اخذ هر کدام از این ویزاها نیاز به مدارک خاصی است. البته تعدادی از این مدارک در همه ی ویزاهای اسپانیا یکسان می باشد، اما توجه داشته باشید که تفاوت هایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال داشتن دعوت نامه برای همه ی ویزاها الزامی نبوده اما برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا داشتن این مدرک به صورتی که از سوی شرکت اسپانیایی فرستاده شده باشد، الزامی است.

انواع ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

تجارت و اقتصاد اسپانیا

یکی از پنج کشور اول اتحادیه ی اروپا از نظر اقتصادی، کشور اسپانیا می باشد. هر چند کشور اسپانیا فاقد نفت و گاز است اما بخش های صنعت، کشاورزی و مسکن به عنوان بخش های فعال این کشور شناخته می شوند. همچنین این کشور در سال ۲۰۱۵ حدود سه و نیم درصد تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است. از این رو ارتباط با شرکای تجاری اسپانیا برای بسیاری از تجار ایران حائز اهمیت است. ما در ادامه به نحوه ی اخذ ویزای تجاری اسپانیا خواهیم پرداخت، پس اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به فکر تهیه ی ویزای تجاری اسپانیا می باشید، بهتر است این مقاله را به درستی مطالعه کنید زیرا نکات بسیار ریز و کلیدی در مورد اخذ ویزای تجاری اسپانیا بیان شده است که در طول زمان دریافت این ویزا بسیار به دردتان خواهد خورد.

اخذ ویزای تجاری اسپانیا

همانطور که گفتیم در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال دریافت ویزای تجاری اسپانیا هستند زیرا ارتباط با تاجران این کشور و تجارت با شرکت های اسپانیا یکی از راه های گسترش کسب و کار و شناساندن محصولات و خدمات به دیگر رقبا و مشتریان می باشد. کشور اسپانیا جزء آن دسته از کشورهاییست که برای جذب شدن تاجران و کسب بیشتر سرمایه ی خارجی ها با سهولت بیشتری به افراد، ویزای تجاری اسپانیا را می دهد. البته مدارکی مورد نیاز است که هر فرد در هنگام اخذ این ویزا باید به همراه داشته باشد. با مطالعه ی این مقاله می توانید با سرعت بیشتری کارهای تهیه ی ویزای تجاری اسپانیا را انجام دهید زیرا با توجه به سیل عظیم تجار که هر ساله به این کشور سفر می کنند، احتمالاً گرفتن ویزای تجاری اسپانیا کمی زمان بر باشد.

اخذ ویزای تجاری اسپانیا

اخذ ویزای تجاری اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

اولین اقدام جهت اخذ ویزای تجاری اسپانیا، گرفتن وقت از سفارت اسپانیا در کشور ایران می باشد. یکی از روش های تعیین وقت سفارت اسپانیا از طریق آژانس های مسافرتی معتبر است. شما میتوانید با مراجعه به این آژانس ها تمامی امور مربوط به ویزا را به آنها بسپارید. توجه داشته باشید که در هنگام حضور در سفارت اسپانیا و انجام مصاحبه، تمامی همکارانی که می‌خواهند با شما به این سفر تجاری بیایند، باید حضور داشته باشند و مدارک کامل و جامع نیز در اختیار داشته باشند تا در روند اخذ ویزای تجاری اسپانیا با مشکل مواجه نشوید.

مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا

همانطور که می دانید ویزای تجاری اسپانیا که حداقل سه ماه اعتبار دارد، برای تاجران و صاحبان کسب و کار می باشد. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد.

 • فرم درخواست ویزا به علاوه ی دو عدد کپی از آن (پر شده با خودکار آبی و وجود امضای اصلی متقاضی)
 • فرم تأیید پشت و رو چاپ شده
 • فرم اظهار نامه
 • عکس ۴٫۵ در ۵٫۵ با زمینه ی سفید متعلق به شش ماه اخیر
 • نامه ی اشتغال به کار
 • بلیط رفت و برگشت سفر
 • رزرو هتل برای سفر
 • داشتن بیمه مسافرتی (باید نوع بیمه ای که دارید حتماً در کشور اسپانیا نیز دارای نمایندگی فعال باشد.)
 • لیست حقوق های دریافتی شش ماه اخیر
 • گذرنامه) حتماً باید شش ماه از صدور آن گذشته باشد و تا پایان آن نیز دو ماه مانده باشد.)
 • مدارک شرکت ایرانی و کارت بازرگانی
 • حکم مأموریت شرکت ایرانی

هر کدام از این مدارک دارای نقصی هر چند کوچک باشد به طور حتم موجب ریجکت شدن ویزای تجاری اسپانیا می شود. البته دلایل دیگری نیز برای ریجکت شدن ویزا وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا

مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا

مشخصات عکس ویزای تجاری اسپانیا

با توجه به اینکه در بیشتر موارد دیده می شود که افراد در گرفتن ویزای تجاری اسپانیا با مشکلاتی از قبیل درست نبودن مشخصات عکس رو به رو می شوند، توجه داشته باشید که عکس مورد قبول برای ویزای تجاری اسپانیا باید رنگی بوده و پس زمینه ی آن سفید باشد تا تضادی با زمینه داشته و جزئیات به طور دقیق قابل مشاهده باشد. گردی کامل صورت بدون لبخند باشد و در مرکز آن قرار بگیرد. عکسی که برای ویزای تجاری اسپانیا در نظر می گیرید به هیچ عنوان نباید قبلاً در پاسپورت شما استفاده شده باشد.

مشخصات عکس ویزای تجاری اسپانیا

مشخصات عکس ویزای تجاری اسپانیا

مراحل دریافت ویزای تجاری اسپانیا

همانطور که می دانید ویزای اسپانیا دارای انواع مختلفی از جمله ویزای تحصیلی، ویزای توریستی گردشگری، ویزای پزشکی، ویزای درمانی، ویزای تحصیلی و … می باشد که اصولاً مراحل دریافت این ویزاها روند مشابهی دارد. اما در جزئیات آن تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای این کشور را پر کرده و برای رفتن به سفارت این کشور وقتی را بگیرید. در مرحله ی بعد فرد باید به تکمیل مدارک مورد نیاز که در بالا اشاره شد، بپردازید. پس از آن هزینه ی ویزای اسپانیا را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد. یکی از روش های سرعت بخشیدن به این عملیات در دست داشتن دعوتنامه ی اسپانیا است. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا حضور فیزیکی فرد متقاضی و تمامی همکارانی که قرار است در این سفر همراه باشند، الزامی می باشد. با توجه به این که امکان دارد اخذ ویزای تجاری اسپانیا کمی طولانی شود، حتماً سعی کنید چند هفته مانده به زمان سفرتان مراحل این کار را انجام دهید.

مراحل دریافت ویزای تجاری اسپانیا

مراحل دریافت ویزای تجاری اسپانیا

چگونگی تمدید ویزای تجاری اسپانیا

در بعضی از مواقع دیده می شود که تجار و صاحبان کسب و کار پس از سفر به اسپانیا به مدت بیشتری نیاز دارند تا در این کشور بمانند زیرا ممکن است برنامه ریزی های انجام شده از سوی شرکت ایرانی یا اسپانیایی با تداخلاتی انجام شده و مقداری از برنامه ها مانده باشد و روند کارهایشان کمی طولانی شود. از این رو سفارت اسپانیا برای این امر راه حلی اندیشیده است. فرد پس از انجام مراحل اداری که خود سفارت توضیح می دهد، باید هزینه ی اعلام شده ی اضافی را نیز به سفارت اسپانیا بپردازد تا پس از آن اجازه ی حضور بیشتر داده شود. توجه داشته باشد که اگر به صورت غیر قانونی اقدام به ماندن بیشتر در این کشور کنید، علاوه بر جرائمی که باید بپردازید امکان دارد دیگر نتوانید به این کشور سفر کنید.

چگونگی تمدید ویزای تجاری اسپانیا

چگونگی تمدید ویزای تجاری اسپانیا

داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا

در ابتدای مطلب عرض کردیم که یکی از مواردی که می تواند در سرعت بخشیدن دریافت ویزای اسپانیا مؤثر باشد، داشتن دعوتنامه است؛ اما توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا، داشتن دعوتنامه الزامی بوده زیرا وجود این دعوتنامه نشان می دهد که آیا شرکت اسپانیایی به حضور تاجر خارجی رضایت داشته یا خیر. این دعوتنامه باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده و تمامی اطلاعات دعوت شدگان نیز در آن بیان شده باشد. تاریخ سفر و مدت زمان اقامت از دیگر مواردی است که در این دعوتنامه باید ذکر شود و همچنین بیان اینکه هزینه ی سفر بر عهده ی کدام شرکت می باشد، حائز اهمیت است پس توجه داشته باشید اگر در مدارکتان دعوت نامه نباشد، امکان ریجکت شدن ویزای شما بسیار بالا می رود.

داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا

داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا

هزینه اخذ ویزای اسپانیا

با توجه به اینکه ویزای اسپانیا دارای انواع گسترده و زیادی می باشد، ممکن است در قیمت آن نیز تفاوت هایی دیده شود. اما در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری اسپانیا برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریباً نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

هزینه اخذ ویزای اسپانیا

هزینه اخذ ویزای اسپانیا

مدت زمان سپری شده برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا

با توجه به این که بسیاری از تجار و صاحبان کسب و کار ایرانی در حال حاضر، برای گسترش کسب و کار خود و هم پیمانی با شرکت های اسپانیایی اقدام به گرفتن ویزای تجاری اسپانیا کرده اند، طبیعی است که به دلیل شلوغی سفارت اسپانیا اخذ ویزا کمی طولانی شو. از این رو بهتر است افراد برای گرفتن ویزای تجاری اسپانیا، حدود دو تا شش هفته قبل از زمان سفر خود اقدام کنند تا در این باره با مشکلی رو به رو نشوند. همچنین ممکن است با توجه به مدارکی که تحویل می دهید این روند نیز کندتر شود زیرا در صورت وجود مشکل در مدارک ویزای شما ریجکت خواهد شد.

مدت زمان سپری شده برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا

مدت زمان سپری شده برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا

دلایل ریجکت شدن ویزای تجاری اسپانیا

با توجه به قوانینی که در اخذ ویزای تجاری اسپانیا لحاظ می شود، قاعدتاً بسیاری از افراد دلهره و استرس این را دارند که ویزایشان ریجکت شود. از این رو ما در ادامه ی مطلب دلایل رد شدن ویزای تجاری اسپانیا را توضیح خواهیم داد تا از این بابت نگرانی نداشته باشید.

 • نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران
 • نداشتن دلیلی محکم برای سفر
 • نداشتن مدارک جهت برگشت به ایران
 • فعالیت های جنایت کارانه گذشته یا اکنون (در زمینه مواد مخدر، کودک آزاری، قتل و …)
 • نداشتن دعوت نامه از شرکت تجاری اسپانیایی (همانطور که قبلاً هم ذکر کردیم برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا این مورد الزامی می باشد.)
 • گذرنامه ی نامعتبر یا گذرنامه آسیب دیده (تمام شدن مدت اعتبار گذرنامه یا پارگی آن)
 • نداشتن فیش حقوقی شش ماه قبل
 • نداشتن بیمه نامه ی معتبر
 • ارائه مدارک جعلی
 • نداشتن تضمین نامه جهت رزرو هتل و اقامتگاه در اسپانیا
 • ثابت نکردن توانایی در اداره ی امرار و معاش
دلایل ریجکت شدن ویزای تجاری اسپانیا

دلایل ریجکت شدن ویزای تجاری اسپانیا

راه های خارج شدن از ریجکتی ویزای تجاری اسپانیا

با توجه به موارد فوق ممکن است بسیاری از افراد با ریجکت شدن ویزا رو به رو شوند، اما نکته این است که برای رفع ریجکت چه کاری می توان انجام داد. ابتدا بهتر است بدانید که در هیچ صورتی اقدام به تهیه ی مدارک جعلی نکنید حتی اگر امکان دادن ویزا با مدارک اصلی خودتان کمتر باشد، زیرا جست و جوی دقیق بر روی تمامی مدارک شما توسط سفارت انجام شده و به طور حتم در گرفتن ویزای تجاری اسپانیا با مشکل رو به رو می شوید. می توانید برای رفع ریجکت ویزای تجاری اسپانیا از طریق آژانس مسافرتی معتبری اقدام کنید تا کارشناسان این آژانس در تکمیل کردن مدارکتان به شما کمک کنند. البته توجه کنید که بهتر است به موارد فوق در رابطه با ریجکت شدن ویزای تجاری توجه کنید تا ویزای شما رد نشود چون در صورت رد شدن ویزای تجاری اسپانیا روند دریافت آن عقب تر خواهد افتاد.

راه های خارج شدن از ریجکتی ویزای تجاری اسپانیا

راه های خارج شدن از ریجکتی ویزای تجاری اسپانیا

اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا

با توجه به اینکه ویزای اسپانیا از نظر مدت زمان اقامت به دو دسته ی کوتاه مدت و بلند مدت تبدیل می شود، بهتر است بدانید که ویزای تجاری اسپانیا، جزء ویزاهای بلند مدت به شمار می آید اما با داشتن این ویزا باز هم نمی توان به صورت دائم در کشور اسپانیا اقامت کرد و تنها راه گرفتن اقامت دائم با استفاده از ویزای تجاری اسپانیا، این است که فرد پنج سال متوالی در اسپانیا حضور داشته باشد و پس از آن نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نماید. همچنین فرد می تواند با استفاده از هر نوع ویزای بلند مدت دیگر اعم از تحصیلی، پزشکی و … نیز در صورتی که پنج سال از اقامت موقتش بگذرد، اقدام به اخذ اقامت دائم کند.

اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا

اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا

یکی دیگر از راه های اخذ ویزای تجاری اسپانیا برای امورات کاری، استفاده از ویزای شینگن می باشد که با اخذ این ویزا می توانید به هر عنوانی که مورد نظرتان است به این کشور سفر کنید اما توجه داشته باشید که در این ویزا نیز هر فردی باید نوع ویزای مخصوص خود اعم از تحصیلی، درمانی، ترانزیت، عبوری، توریستی گردشگری و … را دریافت کند. تهیه ی ویزای شینگن برای تمامی افراد مقدور می باشد. این نوع ویزا در مقایسه با ویزای عادی دارای مزایایی است که در ادامه به آن می پردازیم.

ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا

مزایای گرفتن ویزای شینگن

همانطور که گفتیم این ویزا تفاوت هایی با ویزای عادی داشته که البته تمامی افراد با توجه به نوع ویزایی که می خواهند می توانند آن را تهیه کنند. اما مهمترین تفاوت آن این است که با گرفتن ویزای شینگن اسپانیا می‌توانید به حدود ۴۰ کشور دنیا از جمله فنلاند، اسلواکی، اسپانیا، فرانسه، سوئد، ایسلند، اتریش، هلند، جمهوری چک، مقدونیه، هرزه گوین، آلبانی، قبرس و … سفر کنید. پس با توجه با موارد فوق متوجه شدید که گرفتن این ویزا چه امتیازاتی برای شما به همراه دارد. مدارک این ویزا نیز شبیه دیگر ویزاها می باشد.

مزایای گرفتن ویزای شینگن

مزایای گرفتن ویزای شینگن

آدرس سفارت اسپانیا در تهران

همانطور که گفته شد، تعیین وقت از سفارت اسپانیا جزء مراحل ضروری اخذ ویزای تجاری اسپانیا می باشد که مشخصات این سفارت در شهر تهران به شرح زیر است و می توانید با مراجعه به این محل، کارهای اخذ ویزای خود را پیگیری کنید.

 • آدرس: تهران- دروس- بلوار شهرزاد- خیابان کماسایی- کوچه اول شرقی- پلاک ۱۰
 • ساعت کاری: یکشنبه تا پنج شنبه ساعت هشت صبح تا دو نیم بعد از ظهر
آدرس سفارت اسپانیا در تهران

آدرس سفارت اسپانیا در تهران

نکات مهم در اخذ ویزای تجاری اسپانیا

مهمترین نکاتی که در هنگام اخذ ویزای تجاری اسپانیا و دیگر ویزاهای این کشور باید مورد توجه قرار بدهید، عبارت اند از:

 • در دست داشتن یک کپی از تمامی مدارک ارائه شده در زمان مصاحبه
 • کلیه مدارک باید ترجمه فارسی داشته باشد.
 • در صورت ریجکت شدن مدارکتان تحویل داده خواهد شد.
 • با توجه به این که کشور اسپانیا تجار زیادی را هر ساله پذیرا است احتمالاً روند مصاحبه و اخذ ویزای تجاری اسپانیا کمی طول بکشد. از این رو زمان بیشتری برای این امر در نظر بگیرید.
 • در هنگام ورود به اسپانیا در هر زمانی باید پاسپورت و کارت شناسایی به همراه داشته باشید.
 • تمامی مدارکی که ذکر شد را به همراه داشته و همچنین در هنگام مصاحبه دقت کافی را داشته باشید و سعی کنید تمامی مواردی که موجب ریجکت شدن ویزای تجاری اسپانیا می شود را در نظر بگیرید.
نکات مهم در اخذ ویزای تجاری اسپانیا

نکات مهم در اخذ ویزای تجاری اسپانیا

فرم درخواست ویزای تجاری اسپانیا

فرم درخواست ویزای تجاری اسپانیا یکی از مدارکی است که در ابتدای کار باید آن را پر کرده و به سفارت ایتالیا تحویل بدهید. تکمیل این فرم از طریق آژانس های مسافرتی معتبر امکان پذیر است.

فرم درخواست ویزای تجاری اسپانیا

فرم درخواست ویزای تجاری اسپانیا

تهیه بلیط اسپانیا

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد اخذ ویزای تجاری اسپانیا در ابتدای کار مستلزم خرید بلیط می‌باشد. از این رو بهتر است نسبت به خرید بلیط اسپانیا سریع‌تر اقدام شود؛ این عمل شاید در گذشته با کمی سختی مواجه میشد. شما پس از اخذ ویزای اسپانیا امکان خرید بلیط را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر خواهید داشت.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسپانیا ، وقت سفارت اسپانیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

فرهنگ مردم بارسلونا با توجه به اینکه بارسلونا از بخش خودمختار کاتالونیا در اسپانیا می باشد می توان گفت فرهنگ مردم بارسلونا با جاهای دیگر اسپانیا تفاوتهایی دارد که در ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 3٫40
Loading...
۰۸ مهر ۱۳۹۷

ویزای تحصیلی اسپانیا گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا، شرطی اساسی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور است. سفارت این کشور ویزای تحصیلی اسپانیا را با شرایط گوناگون و دلایل ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۳۰ مهر ۱۳۹۷

بلیط تنریف تنریف یکی از جزایر زیبا در کشور اسپانیا می باشد که هر ساله تعداد زیادی از مسافران کشورهای مختلف به آن سفر می کنند و دارای جاذبه های ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!