به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

فرهنگ مردم پابلت

فرهنگ مردم پابلت

شهر پابلت نام مکانی، مابین بارسلونا و مادرید واقع در اسپانیا است. اسپانیا به خاطر آداب و رسوم و فرهنگ و تاریخچه اش، در میان مردم دنیا به کشوری افسانه ای شهرت دارد. شهر پابلت نیز یکی از مکان های زیبای تاریخی اسپانیا محسوب می شود که از چهار کشور نخستین دنیا از لحاظ جذب توریست می باشد و بیشترین آثار تاریخی را در خود جای داده است. اطلاع از فرهنگ مردم پابلت خالی از لطف نیست.

فرهنگ مردم پابلت

فرهنگ مردم پابلت

موقعیت مکانی پابلت

در مرکز کشور اسپانیا در نزدیکترین بخش به بزرگترین شهر و پایتخت اسپانیا، “مادرید”؛ شهری به نام شهر پابلت قرار دارد که به دلیل نزدیکی به دو شهر بزرگ اسپانیا از لحاظ کارکردهای سیاسی و موقعیت جغرافیایی و فرهنگ مردم پابلت همسو و شبیه آنها است. این نزدیکی به دو شهر بزرگ و معروف اسپانیا باعث شده است که این شهر نیز شبکه رفت و آمدی شلوغ گردشگری را تجربه کند و محلی و تفریحگاهی برای توریست هایی شود که قصد دیدن آثار تاریخی اسپانیا را دارند. این شهر در شرق مادرید قرار دارد که آن را پلی به دنیای شرق نیز می دانند و آن را دروازه ای به خورشید می نامند.

موقعیت مکانی پابلت

موقعیت مکانی پابلت

زبان مردم پابلت

 زبان مردم این شهر”کاستیانا” است که به اسپانیولی در سطح بین المللی مشهور است، در واقع دومین زبان رایج دنیا که ترکیبی از زبان رومی و لاتین است. این زبان گرچه تک واژه هایی از عربی را در خود پذیرفته است اما با زبان های مختلف کشورهای اروپایی شباهت دارد و تلفیقی از زبان پرتغالی و اروپایی در آن خواهید دید. کاستیانا زبان رسمی تمام مردم اسپانیا است. و دومین زبان است که گستردگی بالایی در میان مردم  دارد(میلیون ها نفر در سراسر دنیا به این زبان صحبت می کنند).

درباره فرهنگ مردم پابلت

پابلتی ها جامعه ای مدرن دارند که در آن سنت نیز ریشه دوانده و ترکیب زندگی مدرن و سنتی در این مکان به چشم می خورد. با توجه به توریستی بودن منطقه پابلت همیشه در اشاعه فرهنگ مردم پابلت خود و رواج آن کوشا بوده اند و تلاش آنها بر این بوده است که از تمام قابلیت های مالی و توریستی استفاده نمایند تا علاوه بر انتقال آداب و فرهنگ و سنن خود به نسل جدید این رسوم را حفظ نمایند. جشن ها و فستیوال های زیادی در شهر پابلت نیز مانند سایر شهرهای اسپانیا برگزار می شود که در آن لباس های محلی مرسوم شهر خود را به تن می کنند و رقص های زیبای دست جمعی همراه با موسیقی برگزار می شود. این شهر هم رنگین ترین فرهنگ را در دل تپنده خود دارد که با حضور کوتاهی در آن شاهد آن خواهید بود. کارناوال ها و جشن هایی که در این شهر هر ساله برگزار می شود توریست های زیادی را به این شهر می کشاند.

درباره فرهنگ مردم پابلت

درباره فرهنگ مردم پابلت

 مذهب مردم پابلت

پیرو قانون اساسی اسپانیا در فرهنگ مردم پابلت هیچ مذهبی به عنوان مذهب رسمی شناخته نمی شود. اما بیش از ۷۰ درصد مردم آن مسیحی کاتولیک هستند و در کلیسا حضور پیدا می کنند. ۳۰ درصد باقیمانده مذاهب مختلف یهودی، مسلمان و بودایی را تشکیل می دهند که  این امر نشان از آزادی مذهب در این شهر نشان می دهد. نقش سازمان های مذهبی (کلیسا) همچنان در این شهر پر رنگ است و همین سازمان ها گسترش آموزش و خدمات رفاهی و بهداشتی را بر عهده دارند و در سطح گسترده ای به عنوان یک پشتیبان غیر رسمی امور مربوط به بهداشت و سلامت را پیگیری می کنند.

آثار تاریخی پابلت

این شهر مانند سایر شهرهای اسپانیا حوادث تاریخی زیادی را به خود دیده است که در فرهنگ مردم پابلت تاثیر گذار بوده و آثار تاریخی زیادی در گوشه و کنار آن به چشم می خورد و با وجود نزدیکی این شهر به مادرید در چند کیلومتری خود کاخ الحمرا را جای داده است. علاوه بر آن معماری اسلامی که بازمانده بقایای حملات اعراب به این سرزمین بوده است در معماری های آن و فرهنگ مردم پابلت زیاد به چشم می خورد. میدان های بزرگ و تاریخی این شهر از آثار کم نظیر باستانی اسپانیا محسوب می شود که شباهت زیادی با میدان های معروف و تاریخی بارسلونا و مادرید دارد. این دو شهر که خواهرخوانده نیز محسوب می شوند هر دو از لحاظ بناها و آثار شبیه به یکدیگر هستند. شهر پابلت که به دروازه خورشید نیز معروف است در اصل دروازه ای به شرق محسوب می شود. ساختمان های شهر پابلت بر اساس اشکال هندسی ساخته شده اند و نظم بی نظیری در آن مشاهده می کنید که تمام این موارد جزو جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شود.

آثار تاریخی پابلت

آثار تاریخی پابلت

نکته پایانی در مورد فرهنگ مردم پابلت

فرهنگ مردم پابلت از یک فرهنگ غربی بریتانیایی سرچشمه گرفته است، اما اصالت بومی و منطقه ای خود را نیز حفظ کرده اند. مردم این شهر با اصالت هستند و برای روابط خود ارزش و احترام قائل می باشند. از تظاهر متنفر هستند. این سرزمین آفتاب تندی دارد و برگرفته از همین آب و هوا مردم لباس های خاصی می پوشند. مردم سرزمین آفتاب اسپانیا انسان های صمیمی و راحتی هستند. آداب و رسوم را به خوبی به جا می آورند. تعاملات روزمره مردم این شهر یعنی شهر پابلت خودمانی و بر اساس فرهنگ بومی آنها راحت است. مردم این سرزمین صبور و خوش برخورد هستند. آب و هوای این شهر معتدل است. دمای هوا در کل تابستان متوسط است. شهر پابلت از سمت مادرید در امتداد سواحل هوایی مرطوب دارد و زمستان های خنکی دارد. ساختار اصلی مردم شهر پابلت نشان می دهد که به خانواده اهمیت می دهند و امید به زندگی در مردم این شهر زیاد است. خانواده ها اغلب کم جمعیت هستند. غذای مورد علاقه مردم شهر پابلت گوشت و مرغ و سبزیجات است. آنها با ماهی و انواع ادویه خوشمزه ترین غذاها را تهیه می کنند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسپانیا ، وقت سفارت اسپانیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۰۹ مهر ۱۳۹۷

ویزای نمایشگاهی اسپانیا ویزای نمایشگاهی اسپانیا یکی از ویزاهای پرکاربرد و پرطرفدار است. همانطور که می دانید اسپانیا کشوری زیبا و محبوب است که به واسطه جاذبه های گردشگری، موقعیت ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۲۰ آذر ۱۳۹۷

فرهنگ مردم مادرید شاید شما هم از افرادی هستید که قصد دارید به کشور اسپانیا و شهر مادرید، به صورت تفریحی یا برای مهاجرت سفر کنید یا حتی ممکن است ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۱۴ آبان ۱۳۹۷

جمعیت والنسیا شهر والنسیا یکی از شهرهای، شرقی اسپانیا می باشد. استان والنسیا با مساحت حدود ۱۰۷۶۳ کیلومتر مربع دارای جمعیتی بالغ بر دو نیم میلیون نفر است. جمعیت والنسیا، ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!