به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

دیدنی های مادرید

دیدنی های مادرید

مادرید، قلب اسپانیا و یکی از مهم ترین شهر های این کشور است. اهمیت مادرید نه فقط به علت پایتخت بودن آن، بلکه به دلیل انبوه دیدنی های مادرید است که هر سال گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان به خود جذب می کند.

مادرید، اسپانیای کوچک

مادرید، پایتخت اسپانیا، شهری سر زنده و مدرن است که در کنار برج ها و سازه های قرن بیست و یکمی‌اش، دیدنی های تاریخی و هنری ارزشمندی را در خود نگه داری می کند. دیدنی های مادرید ارزش گردشگری بالایی دارد و برای هر سلیقه‌ ای، چیزهایی برای نشان دادن دارد و با فضای هیجان انگیزش شما را به کشف مجدد جاذبه های مادرید فرا می خواند. دیدنی های مادرید فقط در روز دیدنی نیست، بلکه شهری است که شب ها هم به اندازه ی روز ها شلوغ و زنده است و زندگی شبانه در آن جریان دارد و می تواند شما را حسابی سرگرم کند. میدان های وسیع و زیبا، کلیسا های شگفت انگیز و معماری های اصیل و کلاسیک، موزه های ارزشمند و طبیعت سرسبز تنها بخشی از شگفتی و دیدنی های مادرید، این شهر فوق العاده هستند. فراموش نکنید که بهترین زمان برای سفر به اسپانیا و جاذبه های مادرید، فصل بهار و فصل پاییز است.

مادرید، اسپانیای کوچک

مادرید، اسپانیای کوچک

جاذبه های گردشگری مادرید

دیدنی های مادرید محدود به سازه های کلاسیک آن نیستند. مادرید از هر دوره ی تاریخی که بر او گذشته چیزی به یادگار دارد. استادیوم سانتیاگو برنابئو، معابد باستانی، کلیسا های قرون تاریک، کاخ های سلطنتی، موزه هایی که از یادگار های اروپا نگه داری می کنند و گالری هایی که تاریخ هنر را در قلب خود آویخته اند، پارک جنگلی ها و میادین کلاسیک و بزرگ و خیابان هایی برای پیاده روی، همه از جاذبه های مادرید محسوب می شوند که هر بازدید کننده ای را به تحسین وا می دارند.

کاخ سلطنتی مادرید Royal Palace

به هر نقطه از اروپا که سفر کنید، قصر ها و کاخ هایی را خواهید یافت که از اعصار گذشته به یادگار مانده اند و شکوه قرون قبل را به رخ می کشند. دیدنی های مادرید هم از این قاعده مستثنی نیست. یکی از زیبا ترین دیدنی های مادرید یعنی کاخ های سلطنتی را می توانید در سفر به مادرید بیابید. قلب اسپانیا از سال ۱۵۶۱ که پایتخت اسپانیا شد، نقش سیاسی و تاریخی مهمی در سرنوشت این کشور ایفا کرد. معماری کاخ سلطنتی مادرید در قرن هجدهم، به دستور فیلیپ پنجم و با الهام از معماری باشکوه کاخ ورسای ناپلئون در فرانسه طراحی و ساخته شده است و از مصالحی اعلی مثل کولمار سفید و سنگ گرانیت ساخته شده است. این کاخ که از جاذبه های دیدنی مادرید است، بر تپه ای بنا شده که در چشم انداز خود باغ هایی سرسبز دارد و نقاشی های ارزشمندی از شاهکار های هنری جهان بر دیوار های آن آویخته شده است. معماری این کاخ که از دیدنی های مادرید است، ترکیبی از نئو کلاسیک و باروک است. این کاخ نما و محیط بسیار وسوسه کننده ای دارد اما درون آن زیباتر و هیجان انگیز تر هم هست، بنابراین بازدید از داخل مجموعه کاخ سلطنتی را از دست ندهید. زیباترین اتاق این قصر، اتاق های پادشاه، چارلز سوم است. اگر به اسلحه و تاریخ علاقمند باشید می توانید از اسلحه خانه ی سلطنتی هم بازدید کنید.

کاخ سلطنتی مادرید Royal Palace

کاخ سلطنتی مادرید Royal Palace

میدان اصلی مادرید Plaza Mayor

میدان اصلی شهر مادرید یکی از زیباترین میدان های اروپا و جاذبه دیدنی مادرید است که قدمت آن به قرن هفدهم و پادشاهی فیلیپ سوم بر می گردد. این میدان با سنگ فرش های قدیمی اش، در طول تاریخ اتفاقات تاریخی بسیاری را به خود دیده است. گردهمایی های مهم، اعلام های ولیعهدی و پادشاهی و قدیس شدن، مسابقات شوالیه ها، تجارت و گاوبازی بخشی از ماجرا هایی هستند که در این میدان به وقوع پیوستند. میدان اصلی مادرید با کافه های اوت دور و ایندور، یکی از محبوب ترین دیدنی های مادرید، هم برای محلی ها و هم برای گردشگران است. می توانید ساعتی را به قدم زدن در این میدان زیبا بگذرانید، فنجانی قهوه بنوشید و میدان قرن هفدهم مادرید را تصور کنید.

میدان اصلی مادرید Plaza Mayor

میدان اصلی مادرید Plaza Mayor

قلب شهر مادرید، دروازه‌ی خورشید Puerta del Sol

در گذشته در این ناحیه از شهر یک دروازه ی با شکوه قرار داشت که بر روی آن علامتی از خورشید جای گرفته بود. امروزه این محل مثل میدان اصلی مادرید به یکی از دیدنی های مادرید مبدل شده و برای قدم زدن و برگزاری برخی از مراسم ها و گردهمایی ها استفاده می شود و بسیار زنده و شلوغ است. دروازه ی خورشید کافه و رستوران های متعددی دارد و پیشنهاد مناسبی برای گذراندن یک عصر شلوغ شهری است. این محل کیلومتر صفر اسپانیا هم هست، یعنی تمام مسافت های مسیر های داخلی و ملی اسپانیا از این نقطه محاسبه می شود. دروازه ی خورشید جزو آن دسته از دیدنی های مادرید است که از قدمت تاریخی بسیاری برخوردار بوده است و وقایع زیادی همچون مقاومت در برابر حمله فرانسه در زمان ناپلئون را به خود دیده است.

قلب شهر مادرید، دروازه‌ی خورشید Puerta del Sol

قلب شهر مادرید، دروازه‌ی خورشید Puerta del Sol

کلیسای سن فرانسیسکو Basilica de San Francisco

در مادرید کلیسا کم وجود ندارد، اصلاً یکی از جاذبه های هر شهری در اروپا، کلیسا های تاریخی آن است. کلیسای سن فرانسیسکو یکی از دیدنی های مادرید است که قدمتی چند صد ساله دارد و در سال ۱۷۶۱ بنا شده است. این کلیسا یک مجموعه است و از ۶ کلیسای کوچک تر تشکیل شده است. در داخل این کلیسا یک گنبد چشم نواز و با ابهت وجود دارد که حدود ۹ سال بعد از ساخت کلیسا به آن اضافه شده است. این گنبد با نقاشی های زیبا تزئین شده و در خود کلیسا آثار نقاش های زبر دستی مثل ولاسکز، مائیا و گویا وجود دارد. این مجموعه ی مذهبی، هنری و تاریخی که از دیدنی های مادرید است، شامل یک موزه هم هست که آثار و صنایع دستی هنری گران بهایی در آن وجود دارد و بازدید برای عموم آزاد است.

کلیسای سن فرانسیسکو Basilica de San Francisco

کلیسای سن فرانسیسکو Basilica de San Francisco

معبد باشکوه دبود Temple of Debod

معبد دیباد یا دبود در پارک مونتانیا واقع شده است و تجربه ی منحصر به فردی از دیدنی های مادرید برای شما رقم خواهد زد. در کمال تعجب باید گفت این معبد که از دیدنی های مادرید است، یک معبد مصری است که در قدمتی چند هزار ساله دارد و قرن دوم قبل از میلاد بنا شده است. این معبد بعد ها در سال ۱۹۶۸ به صورت قطعه قطعه و جدا به اسپانیا هدیه شده و در مادرید مجددا روی هم قرار گرفت و به صورت امروزی اش درآمد.

معبد باشکوه دبود Temple of Debod

معبد باشکوه دبود Temple of Debod

طاق نصرت مادرید،‌ دروازه‌ ی آلکالا Puerta de Alcalá

دروازه ی آلکالا یکی از سمبل های معروف شهر مادرید و از دیدنی های مادرید است و از لحاظ معماری یک بنای نئوکلاسیک شناخته می شود که توسط یک هنرمند ایتالیایی به نام فرانچسکو ساباتینی طراحی و ساخته شده است. این بنا که ۳۰۰ سال قدمت دارد، به نوعی در حکم ورودی شهر مادرید بوده است و در نزدیکی ایستگاه مترو Retiro قرار گرفته است.

طاق نصرت مادرید،‌ دروازه‌ ی آلکالا Puerta de Alcalá

طاق نصرت مادرید،‌ دروازه‌ ی آلکالا Puerta de Alcalá

گران ویا برای عاشقان قدم زدن در مادرید Gran Via

گران ویا به معنای مسیر عالی است و چرا این طور نباشد؟ اگر از آن دسته افرادی هستید که جز بازدید از موزه ها و بنا های تاریخی، دوست دارند یک قدم زدن کنجکاوانه در شهری که به آن سفر کرده اند را تجربه کنند، گران ویا که از دیدنی های مادرید است، پیشنهاد مناسبی است. گران و یا یک خیابان زنده و شلوغ است که دارای مراکز سرگرمی و خرید و سوغاتی است و حتی برند های مشهوری مثل زارا و اچ اند ام هم در آن شعبه دارند.

گران ویا برای عاشقان قدم زدن در مادرید Gran Via

گران ویا برای عاشقان قدم زدن در مادرید Gran Via

موزه های مشهور و ارزشمند مادرید

مادرید موزه های هنری و تاریخی بسیاری دارد که ما به معرفی مهم ترین های آن می پردازیم. از دیدنی های مادرید، موزه ی ملی باستان شناسی مادرید گنجینه ای غنی از آثار هنری و گرانبهایی است که از سراسر اروپا جمع آوری شده است و قدمت برخی از آن ها تا پیش از دوران روم باستان می رسد. یکی از معروف ترین دیدنی های مادرید در این موزه، مجسمه هایی که در این موزه نگه داری می شود بانوی الچه است که نیم تنه ی زنی است که ریزه کاری های هنری فراوانی دارد. اگر عاشق هنر هستید بازدید از موزه ی هنری تیسن بورنمیسا را از دست ندهید. این موزه که از دیدنی های مادرید است، آثار هنری بسیاری از هنرمندان بزرگی مثل هانس هلباین،‌ هانس بالدونگ گرین، آلبرشت دورر، رامبرانت، ون دایک و ورونز تا مونه، رنوآر و دگا را در دل خود جای داده است. اگر مشتاق بازدید از یک موزه ی هنری مدرن هستید بهتر است موزه ی رینا سوفیا، از اصلی ترین دیدنی های مادرید را در برنامه سفر مادرید خود قرار دهید. آثار حاضر در این مجموعه مدرن تر از آثار موزه های دیگر است و نقاشی هایی از سالوادور دالی و پیکاسو را در آن جا خواهید یافت. موزه ی پرادو، گنجینه ای از آثار هنری است که شامل شاهکار هایی از عصر رنسانس و باروک می شود. این موزه که از جاذبه های مادرید است، در سطح جهانی حرفی برای گفتن دارد و شاید رقیبی برای موزه لوور پاریس محسوب شود. این موزه در سه طبقه و ۱۰۰ اتاق، شاهکار های هنری بی نظیری از اعصار مختلف را نمایش می دهد. چند اثر مشهوری که در بازدید از این موزه اصلاً نباید از دست دهید عبارت اند از: تابلوی ندیمه ها که نقاشی از خاندان سلطنتی فیلیپ چهارم است، تابلوی بشارت، تابلوی مسیح پای شاگردانش را می شوید، تابلوی رویای یعقوب، تابلوی سوم ماه می، تابلوی داوود با سر جالوت و نقاشی سحرانگیز باغ لذت دنیوی.

موزه های مشهور و ارزشمند مادرید

موزه های مشهور و ارزشمند مادرید

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسپانیا ، وقت سفارت اسپانیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۱۵ آبان ۱۳۹۷

بهترین هتل های والنسیا در این مطلب سعی شده است چند مورد از بهترین هتل های والنسیا که در درجه بندی ۴ و ۵ قرار دارند را برای شما عنوان ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۶ مهر ۱۳۹۷

دیدنی های اسپانیا اسپانیا یکی از کشورهای جنوب غربی اروپاست که یکی از اعضای اتحادیه اروپا نیز می باشد. امروزه افراد زیادی از سرتاسر دنیا به بازدید از دیدنی های ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۰۱ آذر ۱۳۹۷

دیدنی های ایبیزا سواحل ایبیزا یکی از زیباترین سواحل اسپانیا می باشد. در ادامه قصد داریم تا شما را با جاذبه های گردشگری و دیدنی های ایبیزا بیشتر آشنا کنیم. ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!