به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

آب و هوای مادرید

آب و هوای مادرید

آب و هوای مادرید در طول سال نسبتا خشک می باشد و اصلا در هیچ فصلی با آب و هوای معتدل روبرو نخواهید شد. درجه آب و هوای مادرید در فصل های مختلف متفاوت و متغیر است. در این شهر می توانید با آب و هوای مدیترانه ای و قاره ای روبرو شوید. آب و هوای مادرید به دلیل نزدیکی به نواحی کوهستانی متغیر است و دارای یکی از متغیرترین آب و هوای اروپایی می باشد. تنوع آب و هوای مادرید باعث می شود تا گردشگران بسیار زیادی در ماه های مختلف از این شهر بازدید کنند و از جاذبه های آن لذت ببرند.

آب و هوای مادرید

آب و هوای مادرید

شهر مادرید

مادرید یکی از شهرهای بزرگ اسپانیا محسوب می شود. امروزه این شهر یکی از جاذبه های گردشگری در جهان محسوب می شود و افراد زیادی به آن سفر می کنند. آب و هوای مادرید بسیار خوب است. بیشتر مسافرین قبل از سفر خود با شرایط آب و هوای مادرید آشنا می شوند تا در سفر خود بتوانند از بیشترین و بهترین مکان ها دیدن کنند. آب و هوای مادرید در هر فصل متفاوت می باشد و جذابیت های آن در هر زمان فرق می کند. ما نیز در اینجا سعی می کنیم آب و هوای مادرید را در زمان های مختلف توضیح دهیم.

شهر مادرید

شهر مادرید بزرگ ترین شهر اسپانیا و پایتخت این کشور می باشد. این شهر بزرگ و زیبا در قلب کشور اسپانیا قرار دارد و در فلات آن واقع شده است. گفته می شود که شهر مادرید بعد از شهرهای لندن و برلین از جمله شهرهای بسیار بزرگ اتحادیه اروپا می باشد و جایگاه ویژه ای در این کشور دارد. این شهر بزرگ چیزی حدود ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد و مساحت آن برابر با ۶۰۴ کیلومتر مربع می باشد. در این شهر جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد که هر ساله گردشگران بسیار زیادی را به سوی خود جذب می کند. از جمله مکان های گردشگری این شهر کاخ سلطنتی، پارک رتیرو، موزه باستان شناسی، موزه هنری و موزه تیسن می باشد. بیشتر گردشگران برای سفر خود سعی می کنند تا با آب و هوای مادرید آشنا شوند و بهترین زمان سفر را انتخاب کنند.

شهر مادرید

شهر مادرید

آب و هوای مادرید در فصل بهار و تابستان

آب و هوای مادرید در فصل بهار بسیار مناسب است و بعد از سرمای زمستان دارای آب و هوای خوبی می باشد. این فصل دارای آب و هوای ملایمی برای گردشگران شهر مادرید می باشد. ساعت روز افزایش می یابد و بیش از ۷ ساعت روز می باشد. اما در شب ها هنوز سردی هوا را می توان حس کرد و دما به ندرت به بالای ۱۰ درجه می رسد.

آب و هوای مادرید در فصل تابستان بسیار گرم است و یکی از شهرهای گرم اروپا می باشد. گاهی اوقات با افزایش دمای ۴۰ درجه ای روبرو می شویم و گاهی اوقات مغازه ها در ظهر بسته می شوند. اما شب های مادرید خنک است و بیشتر شهر در شب پر جنب و جوش است. در صورتی که بخواهید تابستان را برای سفر خود انتخاب کنید بهتر است در ماه ژوئن به این شهر بروید، چرا که میانگین دما در این ماه ۲۷ درجه سانتی گراد می باشد.

آب و هوای مادرید در فصل های پاییز و زمستان

آب و هوای مادرید در فصل پاییز ملایم تر است و و از گرمای تابستان کاسته می شود. آب و هوای ملایم این شهر باعث جذب گردشگران بسیار زیادی می شود. آب و هوای خوب پاییز باعث شروع فعالیت های خیابانی زیادی می شود. رنگ های طلایی و قرمز را می توان در تمامی شهر دید و از آب و هوای مادرید در این فصل خوب لذت برد.

آب و هوای مادرید در فصل زمستان سرد است و دارای آب و هوای خشکی است. در این فصل می توان شاهد وجود لکه های ابر سفید و تیره در آسمان شد. دمای هوا گاهی اوقات بسیار پایین می آید و شاهد بارش برف و باران در این شهر هستیم. هوای کوهستانی این شهر را شستشو می دهد و آب و هوای تمیز و پاکی را برای شهر به ارمغان می آورد.

آب و هوای مادرید در فصل های پاییز و زمستان

آب و هوای مادرید در فصل های پاییز و زمستان

بهترین زمان سفر به مادرید

افرادی که می خواهند به این شهر سفر کنند می توانند بهترین ماه ها را برای سفر خود انتخاب کنند. آب و هوای مادرید در ماه های مه و اکتبر بسیار مناسب می باشد و تجربه بیاد ماندنی برای گردشگران به ارمغان می آورد. در ماه مه هوا خوب است و گرمای شدید تابستان هنوز شروع نشده است. ماه های دیگر مانند اکتبر آب و هوای مادرید کمی سردتر می شود و دمای بسیار خوب و ملایمی در شهر جریان دارد. به طور کی می توان گفت که فصل پاییز و بهار بهترین زمان ها برای سفر به شهر مادرید می باشد و بهترین فرصت را برای بازدید از جاذبه های فراهم می کند. در صورتی که فصل تابستان را برای گردش و تفریح خود انتخاب می کنید، بهتر است ابتدای روز به گشت و گذار بپردازید و از مناطق مختلف شهر بازدید کنید. غروب ها و شب ها نیز بهترین زمان برای بازدید از زیبایی های شهر هستند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسپانیا ، وقت سفارت اسپانیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۰۱ بهمن ۱۳۹۷

درباره پابلت درباره پابلت باید بدانید که شهر پابلت مکانی در اسپانیا، بین شهرهای مادرید و بارسلونا است. اگر به اسپانیا سفر می کنید و قصد توقف در بین این ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۰۶ آبان ۱۳۹۷

بهترین زمان سفر به تنریف بهترین زمان سفر به تنریف با توجه به بودجه، علاقه و شرایط اقلیمی حاکم در این جزیره متفاوت می باشد؛ اما در کل می توان ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۹ آبان ۱۳۹۷

دیدنی های والنسیا شهر وانسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا، در جوار دریای مدیترانه و در سواحل شرقی شبه جزیره‌ی ایبری قرار دارد و به منظور بازدید از دیدنی های والنسیا ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!